EWIDENCJA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB) ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

ZGŁOSZENIE OBOWIĄZKOWE

W związku z obowiązkiem prowadzenia przez gminę Stary Targ ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków zwracamy się do mieszkańców o wypełnienie druku zgłoszenia posiadanego zbiornika bezodpływowego (szamba) lub przydomowej oczyszczalni ścieków i dostarczenie do Urzędu Gminy Stary Targ w terminie do 11 sierpnia 2017 roku.

Druki zgłoszenia dostępne są w urzędzie Gminy Stary Targ (sekretariat oraz Dział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, pokój numer 12 u Pani Agnieszki Orlich), na stronie internetowej www.bip.gminastarytarg.pl w zakładce Ochrona Środowiska, oraz www.srodowisko.gminastarytarg.pl lub www.gminastarytarg.pl oraz u sołtysów.

Wypełnione druki prosimy składać w kancelarii Urzędu Gminy Stary Targ, ul. Główna 20, 82-410 Stary Targ.

Podstawa prawna: art. 3 ust. 3 pkt 1, 2 i 3 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2017r. poz. 1289).

KONTROLA ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH (SZAMB) ORAZ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Informujemy, że pracownik Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Stary Targ (Pani Agnieszka Orlich tel. (55) 6405050 wew. 23) rozpoczyna kontrolę zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Stary Targ.

W pierwszej kolejności będą sprawdzane umowy oraz rachunki potwierdzające wywóz nieczystości ciekłych. Ponadto, w uzasadnionych przypadkach będzie sprawdzana szczelność zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe w celu określenia ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych odciekami pochodzącymi z tych zbiorników.

Osoba do kontaktu:

Pani Agnieszka Orlich tel. (55) 640-50-50 wew. 23.

Druk zgłoszenia do ewidencji zbiorników bezodpływowych (szamb), oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w formacie jpg.

Druk-zgloszenia-do-ewidencji-zbiornikow-bezodplywowych-(szamb)-oraz-przydomowych-oczyszczalni-sciek-w-w-formacie-pdf.

ZGŁOSZENIE OBOWIĄZKOWE