Szkolenie w Inspektoracie ZUS w Sztumie dla płatników składek na temat: e-składka nowy wymiar rozliczeń.

REGIONALNY RZECZNIK PRASOWY WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Gdańsk, dnia 4 października 2017 r.

100000/ 062 / 280/ 2017-RRP

Szanowni Państwo,

12 października 2017 r. w Inspektoracie ZUS w Sztumie przy ul. Mickiewicza 34 odbędzie się bezpłatne szkolenie dla płatników składek na temat: e-Składka – nowy wymiar rozliczeń.

Szkolenie rozpocznie się o 9.00.

Szkolenie związane jest ze zmianami w opłacaniu składek, które wejdą w życie od 1 stycznia 2018 roku. Przedsiębiorcy otrzymają wówczas jeden indywidualny rachunek bankowy, na który będą wpłacać składki jedną wpłatą. Cztery przelewy zastąpi jeden, a to oszczędność czasu i niższe koszty obsługi płatności.

Program szkolenia obejmuje: zasady opłacania składek do 31 grudnia 2017 r., zasady opłacania składek od 1 stycznia 2018 r., informacje o Numerze Rachunku Składkowego, zasady podziału wpłaty na ubezpieczenia i fundusze, zasady rozliczania wpłaty na poszczególne ubezpieczenia oraz fundusze. Zostaną także przestawione korzyści wynikające z wdrożenia tej zmiany.

Eksperci odpowiedzą także na wszelkie pytania.

Będzie można również założyć bezpłatny profil na portalu PUE oraz uzyskać informacje o bezpłatnych usługach elektronicznych oferowanych przez ZUS.

Zgłoszenia uczestnictwa prosimy dokonywać na adresy e-mail: anna.stepien-gappa@zus.pl

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

tel: (58) 307-82-00, faks: (58) 301-84-59,  www.zus.pl