Inspektorat ZUS w Sztumie 27 listopada 2017 r. organizuje bezpłatne szkolenia dla płatników składek.

REGIONALNY RZECZNIK PRASOWY

WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

Gdańsk, dnia 20 listopada 2017 r.

100000/ 062 / 348 / 2017-RRP

Szanowni Państwo,

Inspektorat ZUS w Sztumie 27 listopada 2017 r. organizuje kolejne, bezpłatne szkolenia dla płatników składek. Omówione będą dwa tematy: e-Składka – nowy wymiar rozliczeń oraz e-ZLA – elektroniczna obsługa zwolnień lekarskich.

Szkolenie w formie prezentacji multimedialnej rozpocznie się o 10.00 w siedzibie Inspektoratu przy ul. Mickiewicza 34.

Pierwszy z tematów związany jest z wchodzącymi w życie od 1 stycznia 2018 r. zmianami w opłacaniu składek. Przedsiębiorcy otrzymają jeden własny rachunek bankowy, na który będą wpłacać składki jedną wpłatą. Trzy lub cztery przelewy zastąpi jeden. To oszczędność czasu i niższe koszty obsługi płatności.

Program szkolenia w tym zakresie obejmuje zasady opłacania składek do 31 grudnia 2017 r. i od 1 stycznia 2018 r., informacje o Numerze Rachunku Składkowego, zasady podziału wpłaty na ubezpieczenia i fundusze, zasady rozliczania wpłaty na poszczególne ubezpieczenia oraz fundusze. Zostaną także przestawione korzyści wynikające ze zmiany sposobu opłacania składek.

Drugi temat poświęcony jest obsłudze elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Od lipca przyszłego roku lekarze będą wystawiali zwolnienia tylko w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy powinni przygotować się do obsługi takich dokumentów. Przede wszystkim są to kwestie związane odbiorem e-ZLA, zarządzaniem obiegiem dokumentu, a także archiwizacją e- dokumentów.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo: anna.stepien-gappa@zus.pl elzbieta.lozowicka@zus.pl lub telefonicznie: 55 267 67 05, 55 267 67 10

Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński

www.zus.pl                                                                   tel. 58-307-82-00, fax. 58-301-84-59

Komentowanie zamknięte.