Informacja z dnia 8 stycznia 2013 roku.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Wzorem lat ubiegłych i w tym roku 13 stycznia zagra w naszej gminie Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Sztab WOŚP zawiązał się przy Szkole Podstawowej w Szropach.  Szefem Sztabu jest pani Agnieszka Borsuk.
Współorganizatorem tej imprezy poza szkołą jest OSP w Szropach, Zespół Szkół w Starym Targu oraz GOK w Starym Targu.
Na rzecz Sztabu na terenie gminy Stary Targ będzie kwestowało 22 wolontariuszy. Odbędą się również tego dnia imprezy towarzyszące.
W Szropach w Domu Strażaka od godziny 15.00 odbędą się występy artystyczne  uczniów, zawody sportowe,
będzie można spróbować szczęścia w loterii fantowej oraz przystąpić do licytacji gadżetów WOŚP.
Z pewnością będzie cieszyła się powodzeniem Kawiarenka. Odważni mogą zaprezentować swoje zdolności wokalne w tradycyjnym Karaoke, a umiejętności ruchowe w grze Wii.
Czas umilać w Szropach będzie zespół Zibi-Tom. W Starym Targu od godziny 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury nie zabraknie również tego dnia atrakcji.
Loteria fantowa, licytacja gadżetów WOŚP,  występy dzieci i zespołu wokalno-instrumentalnego oraz mała gastronomia to propozycje organizatorów dla mieszkańców naszej gminy.
XXI Finał WOŚP zakończy się o godzinie 20.00 w Szropach jak również i w Starym Targu wspólnym światełkiem do nieba.